Rodičovská kavárna - Děti online, děti v digitálním světě

Datum 5.7.2023
Rodičovská kavárna - Děti online, děti v digitálním světě

Vážení rodiče zveme Vás 27. března 2019 od 18:00 hodin do Rodičovské kavárny, která se bude konat v Multifunkční učebně. Připravili jsme interaktivní seminář s diskuzí nad konkrétními problémy, se kterými se dnešní rodiče v digitální době setkávají při výchově svých dětí. Seminář nabízí pohled na úskalí výchovy digitálních dětí a povzbudí rodiče v jejich rodičovských kompetencích.

Rodičovská kavárna na téma DĚTI ONLINE - DĚTI V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ

Jak na to, abychom se s našimi dětmi měli lépe a vzájemně se neztratili v digitálním světě.

Jak dítěti porozumět a nechat se pozvat do jeho světa.
Jak odolávat nátlakům dítěte a neustálému vyžadování elektroniky a jak nastavovat hranice.
Jak dítěti zajistit bezpečí ve virtuálním světě.
Jak být dobrým vzorem a učit dítě online etiketě.
Jak posílit soudržnost rodiny a udělat z ní tým.
Jak zacházet s odlišným pohledem partnera na používání elektroniky v rodině.
Jak předcházet vyčerpání a vypořádat se s výčitkami, že se výchova nedaří, jak bychom si představovali.

Lektorky:

Bc. Lucie Smolíková + Ing. Marie Macounová + Bc. Anna Ptáčková
Rodinné centrum Praha, z.s. http://www.rodinnecentrum.cz/; mama.tata21@centrum.cz