POMÁHÁME DRUHÁČKŮM - školní rok 2013/2014

Datum 24.3.2015
POMÁHÁME DRUHÁČKŮM - školní rok 2013/2014

Vážení rodiče prvňáčků, Vaše děti nastoupily v letošním školním roce 2013/2014 do 1. třídy základní školy v Praze Kunraticích.  Jsme rádi, že se start párové výuky v prvním ročníku podařil.  Projekt je financován i z prostředků projektu Pomáháme školám k úspěchu podpořeného nadací The Kellner Family Foundation a občanského sdružení Patron, rodičovské organizace, která ve škole působí.

Vážení rodiče, prarodiče a další podporovatelé,
v dotazníkové anketě o párové výuce v 1. ročníku školního roku 2013/2014 využili někteří z Vás možnosti se zeptat na věci s párovou výukou související. Kromě toho, že jsme jednotlivým dotazujícím se odpovídali přímo, nyní poskytujeme informace obsažené v odpovědích všem, a můžete se s nimi seznámit ZDE.

Dále někteří z Vás v anketě uvedli i svá očekávání, která mají s párovou výukou spojená. Tato Vaše očekávání či představy jsme porovnali se zkušenostmi rodičů dětí druháčků, u kterých párová výuka probíhala už v loňském školním roce 2012/2013 a uspořádali je do tabulky – ZDE.

Protože párová výuka běží na škole druhým rokem, zajímaly nás i připomínky a komentáře rodičů dětí, kteří mají s párovou výukou zkušenost právě z loňského školního roku 2012/2013. Naše odpovědi jsou k dispozici ZDE.

Děkujeme Vám za důvěru i podporu,
za Patron o.s. Kateřina Círová, předsedkyně
za ZŠ Kunratice Vít Beran, ředitel“

Materiál k prostudování si můžete stáhnout ZDE. Více o celém projektu najdete ZDE. Nahlédněte do prezentací připravených pro rodičovské kavárny:

prosinec 2012
duben 2013

Jsem rád, že touto cestou, na žádost paní předsedkyně O.S. PATRON, Kateřiny Círové, člena Školské rady pana Oty Potluky a jedné z maminek současných prvňáčků, paní Veroniky Doležilové Vám mohu předat materiál, který Vám může přiblížit podporu, kterou druhým rokem plánujeme pro naše budoucí prvňáčky, Vaše děti.
Vstup šestiletého dítěte do školy je jedním z nejnáročnějších životních období. Podpořte radost Vašeho dítěte z toho, že mu učení jde. Promyslete si otázky, na které na naší první společné schůzce 5. června 2013 od 17:00 hodin, budete chtít znát odpověď. Na schůzce Vám předáme anketu, která nám má dát odpověď na otázku, zda od září, bude Ve třídě, kterou bude navštěvovat Vaše dítě, individualizace výuky podpořena asistentem pedagoga – párovým učitelem.
                                    Vít Beran, ředitel školy